Láďa cup 2022

Láďa cup 2022

Konec fotbalové soutěže 2021/2022 oslavila raškovická úspěšná mládež již 2. ročníkem Láďa Cupu.  Loňský zahajovací ročník nám ukázal, že jsme v Raškovicích schopní připravit a zorganizovat turnaj větších rozměrů. Akce jsme tudíž začali připravovat již na konci zimy, pozvánky byly rozeslány a týmy se nám z velkým předstihem hlásily. Do přípravy se zapojil i Láďa Šindler, po němž je turnaj pojmenován, jako poděkování  za jeho celoživotní přínos a práci pro náš klub.

Termín 11.6.2022 s výkopem v 8:00 byl předem jasně dán a tudíž do Raškovic ráno dorazily týmy: Valašské Meziříčí, Havířov, Vítkovice, Hrachovec, Pustkovec, Horní Žukov, Vratimov, Hutisko Solanec, Bílovec, Frýdek-Místek a 2 týmy Raškovic. Připravené byly 2 hřiště, na kterých se začaly odehrávat fotbalové boje obou skupin, na které dohlížela dvojice delegovaných rozhodčí OFS FM.

Hlavní organizátor a náš šeftrenér mládeže Martin Janoušek všem s předstihem poslal „notičky“ takže základní kola turnaje probíhala samospádem, všichni věděli vše a užívali si her a sluníčka. Nedílnou součásti bylo i občerstvení, kdy pro kluky bylo nachystáno ovoce a voda k osvěžení, náš bufet, klobásky, grilované maso a zmrzlinový koutek pekařství Rohlajz.

Raškovice „A“ tvořili kluci ročníku 2011, letošní jednoznační vítězové starších přípravek okresu FM, druhý tým tvořili kluci a holky ročníkově kombinované, tak aby se mohli účastnit všichni.

 V tak nabité konkurenci se náš tým neztratil a po pěti výhrách ve skupině jsme postoupili do finálové skupiny z prvního místa, kde jsme postupně narazili Vítkovice, Havířov a Frýdek Místek.  V prvním utkání jsme smolně podlehli Vítkovicím 1:3 a ve druhém Havířovu 2:4. V obou utkáních jsme vedli a drželi krok se soupeřem. Avšak větší pohyb a důraz soupeřů nás zlomil. Naši kluci by takových utkání potřebovali daleko více, aby si zvykli na důraznější styl fotbalu. V posledním utkání jsme si to rozdali v přímém boji o třetí místo s týmem Frýdku Místku. Na našich borcích bylo vidět, že po tom třetím místě opravdu touží. Utkání odmakali a i díky tomu si tu trofej zasloužili. Po výhře 7:0 si mohli v klidu říct, že pro to udělali vše. Náš druhý tým byl tvořen převážně nováčky a mladšími borci a borkyněmi, takže tam výsledky nebereme vůbec v potaz, ale potřebujeme získávat spoustu herních zkušeností.

Turnaj se nám po organizační stránce doufám povedl, navštívilo nás v areálu cca 130 dětských sportovců, kolem 200 dospělých fanoušků. Sportovci měli svačinky, pitný režim, ovoce. Pro dospělé fungoval náš bufet. Rád bych poděkoval lidem, kteří se podíleli na hladkém průběhu akce a bez kterých by se taková veliká akce nedala uskutečnit. Sponzorům, trenérům, Martinovi Michnovi za vedení klubu a v neposlední řadě velice ochotným rodičům, kteří svou obětavostí pomohli hladkému průběhu v bufetu, u klobásek a grilování masa.