Nýdek - Raškovice 2:3

V prvním poločase byly k vidění tři branky

Trenér Raškovic Zdeněk Skotnica postrádal před utkáním postrádal vjyma dlouhodobě zraněného Bednárka například i Tobiáše, jehož nepustila achilovka, a tak ho nahradil navrátilec do sestavy Vojkovský Adam.

Na lavičce měl kouč Skotnica klasicky připraveného pouze velezkušeného Feikeho a gólmana Parmu.

Utkání začalo svižně, protože na parádní pas Papaje si za obranu naběhl již zmiňovaný Adam Vojkovský, který prostřelil domácího Kantora v brance a s pomocí odrazu od břevna vsítil hezký gól na 0:1 ve 4. minutě.

V 11. minutě se osmělují domácí a po raškovickém rohu se vydávají do brejku, když zakončují nebezpečně nad.

V 19. minutě bohužel pro hosty dohrál střelec branky Vojkovský, kterému se vrátilo zranění a tak musel na hřiště Richard Feike.

Běžela 30. minuta a radují se hosté podruhé, a to když středem hřiště prostrčil míč kapitán Kožar na hranici 16ctky a Ilir Preči chytrým dloubáčkem zvyšuje na 0:2 pro Raškovice.

V minutě 39. domácí snižují po dobře zahraném rohovém kopu, když prodlužují na přední tyči míč a nikým neatakovaný domácí Szotkowski hlavou pohodlně skóruje za bezmocného Pešáka.

V hlavní roli Jakub Birčák

Druhý poločas začínáme tlakem a chceme pojistit výsledek. Preči se ve 48. minutě zastřeluje a míří nebezpečně nad.

Běží 60. minuta a Koloničný Roman nahrává opět Prečimu, který opět nebezpečně těsně vedle Kantorovy tyče.

V 62. minutě jsme se už dočkali, protože velkou chybu v rozehrávce domácího gólmana využívá uzdravený Jakub Birčák, který se štěstím pomocí tyče zvyšuje na 1:3.

V 65. minutě můžeme rozhodnout utkání když běží sám na brankáře Birčák, místo nahrávky Prečimu volí střelu, ale domácí gólman vyráží na roh. Nepsané pravidlo nedáš dostaneš platilo i dnes, protože v 69. minutě propadla celá hostující obrana a z totálního raškovického nedůrazu vše prostřelil z blízka domácí Puczok 2:3.

To nakoplo domácí a hrnuli se za vyrovnáním. V 74. minutě běží sám na brankáře nýdecký hráč, ale 1 na 1 Pešák v brance vyhrává a vyráží.

O 3 minuty později centr do 16ctky a Vladimír Pešák opět musí vyrážet na roh skvělým zákrokem na zadní tyči.

V 86. minutě se bohužel nechal vyprovokovat raškovický krajní záložník Jakub Birčák, který oplácel v přerušené hře domácímu útočníkovi a byl zaslouženě vyloučen. Běžela 88. minuta a pojistku mohl hlavou přidat Ilir Preči, ale dnes to nebyl jeho zápas.