Jaro 2022 SŽ

Jarní část soutěže pro naše starší žáky začala 10.4. dohrávkou s Bukovcem. K utkání jsme po dohodě týmu jeli na horkou půdu do Bukovce. Bylo vidět, že je to naše první utkání po halové části a i díky tomu bylo utkání pro nestranného pozorovatele nejspíše zajímavé. Pro trenéry to však byl útok na srdce. Hrál se otevřený fotbal s množstvím šancí na obou stranách. V polovině druhé půle jsme si drželi náskok 3:0, ale tady se strhla přestřelka, kdy za pouhých patnáct minut padlo osm gólů. Bláznivou část jsme i se štěstím ustáli a po výhře 8:4 jsme jeli domů s třemi body. K dalšímu utkání jsme 19.4 zajížděli na hřiště do Nebor. Věděli jsme, že vedoucí tým tabulky nám body nedaruje zdarma, ale chtěli jsme se porvat o kvalitní výsledek. Bohužel se nepovedlo ani jedno. Kluci nastoupili ustrašeně, upustili od hry, se kterou se chceme prezentovat a porážka 15:1 byla pouze logickým vyústěním dané situace. Kluci dostali školu v kombinační hře a snad si uvědomili, že fotbal nehrají jednotlivci, ale tým. K následnému utkání jsme si pozvali na domácí hřiště 30.4. Tošanovice. Klukům zřejmě nálož z minulého utkání pomohla, spadli nohama na zem a hráli zase fotbal, který po nich chceme. Utkání zvládli od začátku až do konce a po výsledku 9:1 si mohli zase zazpívat „Vysoký jalovec“. K dalšímu utkání jsme si opět na naše hřiště 3.5. pozvali tým Čeladné. Utkání pro nás nezačalo nejlépe. Soupeř po třech rychlých brejcích vedlo už v osmé minutě 3:0 a vypadalo to zle. Kluci ovšem nesložili zbraně, na brejky si dali pozor a v útočné fázi se po několika minelách a nedorazech začali prosazovat. Do poločasu bylo srovnáno a když na začátku druhé půle šel soupeř do jednobrankového vedení, kluci na to dokázali velmi rychle odpovědět. V závěru Čeladná ještě dvěma góly korigovala celkový výsledek 9:6 pro Raškovice a kabinou zněl Vysoký jalovec znovu. Zatím poslední utkání jsme odehráli 15.5 opět na vlastní půdě. Přijel soupeř z Písku, který měl ve svém kádru i mladé kluky. Tito mladí kluci dopláceli na svou výšku, ale po fotbalové stránce byli velmi šikovní. Utkání jsme měli po celou dobu ve své moci a po výhře 11:3 jsme i v této kategorii udrželi kontakt s čelem tabulky.

Hráči, kteří nastupují v jarní části soutěže:

Martin Ejem, Bořek Vochala, Patrik Janoušek, David Šindler, Matyáš Babulík, Viktor Mach, Albert Vykoukal, Jan Popelka, Robin Miketa, Petr Jeník, Jakub Gardoš, Daniel Strnadel, Patrik Namyslo, Gianis Tsitzas

Trenéři týmu Janoušek Martin, David Šindler, Karel Mach, Pavel Šalata

Další utkání nás čekají 19.5. Dobrá, 21.5. Lučina, 24.5. Lískovec, 4.6. Hukvaldy, 12.6. Bukovec

Držíme palce a doufáme, že předváděná hra bude stále na vysoké úrovni.