Finálové turnaje KZL

Finálové turnaje KZL

Po delší informační pauze se s Vámi podělíme o nenovější výsledky naších mladších a starších žáků. Ti v uplynulém víkendu zakončili svou zimní pouť Krajskou zimní ligou finálovými turnaji.

 Po základních kolech se MŽ umístili na  16 místě z počtu 41 týmu, které letos v jejich kategorii startovali. Čekalo je "tzv" doplňkové finále 1, ve kterém se střetli z mužstvy MFKFM "A", Stařič, Frýdlant n O., Hukvaldy, Vítkovice.

Sobotní ráno jsme se tudíž opět bavili krásným fotbalem, kluci bojovali srdnatě, do posledního klání jsme vstupovali s možností, že turnaj vyhrajeme, ale nakonec jsme obsadili s 9 body medailové pozice , 3. flek je super a klukům to opět zaslouženě cinklo medailemi. 

 Starší žáci se po základních kolech umístili na skvělém 4 místě z celkového počtu 23 týmu. Proto se jich týkalo hlavní finále, a to s týmy : Nebory-Smilovice , Kravaře, Poruba, Kozlovice, Vřesina. Pro naše kluky to byla pocta, úspěch a především zásluha za kvalitní výkony, které v hale předváděli. V neděli odpoledne tak sváděli až do večerních hodin velice dobré a vyrovnané boje se všemi soupeři a nakonec se jím podařilo se 7 body 4 pozici obhájit.

 Je potřeba zmínit, že v obou žákovských kategorijích skládáme tým i z mladších hráčů, u MŽ (ročníky 09-10)  hraji i kluci s rokem narození 11 a u SŽ (ročníky 07-08) zase hrají kluci s rokem narození 09. Naši soupeři toto nevyužívají a proto si těchto výsledku vážíme dvojnásob. I díky této skutečnosti se o budoucnost mládežnického fotbalu v Raškovicích bát nemusíme.  

 PS: dohromady v turnajích bylo 10 soupeřů, z toho pouze 2 hrají okresní soutěže, zbylé týmy hrají soutěže Krajské. My samozřejmě patříme mezi ty dvě výjimky a popasovali jsme se s touto situací velmi dobře. Kluci z obou kategorií předváděli výborné výkony, bojovného týmového ducha a fotbalovost, která nám trenérům udělala největší radost.

 V Brušperské hale nám jako vždy fandili naší věrní fandové z řad rodinných příslušníku a patří jim velké díky, za obětavost a doprovod svých mladých fotbalistu. Bez nich bychom nehráli. 

Tým koučů