KZL 2015 5.kolo

KZL 2015 5.kolo

SHRNUTÍ MINITURNAJE ZE DNE 30.1.2022
Vzhledem k četným omluvenkám některých družstev nám byl na poslední chvíli zrušen turnaj Krajské zimní ligy v Brušperku, proto jsme se na rychlo rozhodli uspořádat miniturnaj za účastí mužstev předpřípravky Václavovic a Raškovic, a to v prostorách tělocvičny naší základní školy. Turnaj byl původně naplánován na počet tří mužstev, avšak Václavovice požádaly, zda by nemohly postavit dva týmy vzhledem k většímu počtu hráčů, které s sebou přivezly. Jelikož šlo zejména o to, abychom si zahráli, tak jim bylo pochopitelně vyhověno. Nás doslova šokovala početná účast rodičů, prarodičů, kamarádů a nevím ještě koho všeho, kdo se přišel na kluky (v případě Václavovic i dívky!!) podívat. Operativně bylo tedy třeba školní tělocvičnu předělat na sportovní halu s tribunami, k čemuž skvěle posloužily žíněnky, švédská bedna apod. ˘
Před zaplněným hledištěm se pak již mohl rozjet turnaj, který se oproti původním předpokladům o dost protáhl, avšak to všem zúčastněným (i těm v hledišti˘) nikterak nevadilo. Zápasy se hrály vždy na 2 x 6 minut, kdy se všechna mužstva utkala postupně dvakrát každý s každým s výjimkou obou mužstev Václavovic, která proti sobě po domluvě nehrála. Nejlepší formu a zřejmě i mužstvo si na turnaj přivezly Raškovice, které dokázaly zvítězit ve všech šesti utkáních, konkrétně porazily naše kluky 3:1 a 1:0, kdy v tom druhém utkání jsme inkasovali až v samotném závěru. Tým Václavovic „A“ pak dokázali hráči Raškovic rovněž dvakrát porazit, i když těsným rozdílem (2:0, 2:1). Druhý tým Václavovic (tj. „B“) byl pak tvořen převážně dívkami a možná i proto prohrál všechny své zápasy, ale rozhodně neprodal svoji kůži lacino a v některých utkáních rozhodli soupeři o svém vítězství definitvně až ve druhém poločase.
Výkon našich kluků ze Sedlišť se po dvou shodných porážkách 1:3, začal postupně zlepšovat, dvakrát se nám podařilo zvítězit alespoň nad Václavovicemi „B“, ale s jejich „A“ týmem jsme dvakrát prohráli. Každopádně na naši omluvu je třeba říci, že jeden z kluků za nás hrál vůbec poprvé (Damián) a u Adama Fedora bylo znát, že měl zhruba 2-měsíční pauzu, ale i přesto se dokázali oba gólově prosadit, což by pro ně mohlo být motivací pro další pokračování v našem oddíle.
Závěrem lze konstatovat, že se turnaj povedl, všechny děti si dostatečně (doufejme˘) zahrály a alespoň částečně vynahradily zrušený turnaj. V neposlední je třeba poděkovat, jak oběma týmům za účast, tak i všem rodičům, kteří nám pomohli s přípravou hřiště a „tribun“.
Pro lepší přehlednost přikládám v závěru ještě výsledkový servis:
Raškovice – Sedliště 3:1, 1:0
Raškovice – Václavovice „A“ 2:0, 2:1
Raškovice – Václavovice „B“ 3:0, 7:2
Celkem na turnaji 18 bodů a skóre 18:4
Václavovice „A“ – Sedliště 3:1, 4:2
Václavovice „A“ – Raškovice 0:2, 1:2
Celkem na turnaji 6 bodů a skóre 8:7 (pouze 4 utkání!)
Sedliště – Raškovice 1:3, 0:1
Sedliště – Václavovice „A“ 1:3, 2:4
Sedliště – Václavovice „B“ 4:1, 5:0
Celkem na turnaji 6 bodů a skóre 13:12
Václavovice „B“ – Sedliště 1:4, 0:5
Václavovice „B“ – Raškovice 0:3, 2:7
Celkem na turnaji 0 bodů a skóre 3:14 (pouze 4 utkání!)
S pozdravem
Mgr. Tomáš Hvolka
Trenér Sedliště