Vydařený konec podzimní části sezóny 2021/2022

Vydařený konec podzimní části sezóny 2021/2022

Podzimní část letošní sezóny nelze hodnotit jinak, než pozitivně. Po několika chudých letech na dobré výsledky, se nacházíme na prvním místě tabulky 1.B. třídy skupiny C (7 nejvyšší soutěž v ČR)! Kvalitní letní příprava, široký kádr a dlouhá Covidová pauza určitě dodala všem chuť do fotbalu a to se projevilo samozřejmě na konečném postavení v tabulce.

Do sezóny jsme vstoupili dvěma výhrami. Povinná výhra u nejslabšího mužstva soutěže v Mostech 0:3 (0:0), (Tobiáš, Vojkovský, Lukosz) a doma se Sedlištěmi 5:1 (2:1), (Bednárek, Tobiáš, Kacíř, Lukosz, Vojkovský). Poté jsme bohužel vinou pracovních povinností a zraněními prohráli zbytečně zápas v Hnojníku 3:1 (2:1), (Tobiáš) a o týden později zaslouženě doma s nejfotbalovějším mužstvem soutěže Horní Suchou 1:2 (1:1), (Papaj). Na tyto rozpačité výsledky jsme zareagovali a angažovali staronového hráče Ilira Prečiho z Brušperku a to se ukázalo jako jeden z klíčových momentů podzimu. Tento útočník nám ve zbývajících 9 zápasech nastřílel 12 gólů a přispěl tak k neuvěřitelné sérii 9 vítězství v řadě. V 5. kole jsme zajížděli na horkou půdu Interu Petrovice a zaslouženě jsme si odvezli 3 body za vysoké vítězství 2:7 (0:4), (3x Preči, 2x Papaj, 2x Žáček). V dalším domácím zápase jsme rozstříleli 5:1 Petřvald (3x Preči, Kožar, Birčák). Do Oldřichovic jsme jeli pouze s 12ti hráči a odvezli si i přesto 3 body za nejtěsnější vítězství v poměru 1:2 (1:2), (Preči, Vojkovský), když celé mužstvo srdnatě bránilo do posledních minut. V 8. kole jsme přivítali doma Nýdek a i přes 15 vyložených šancí zaslouženě vyhráli pouze 2:0 (1:0), (Tobiáš, Birčák). Ve Stařiči jsme potvrdili roli favorita a odvezli si další povinnou výhru 1:4 (1:3) (2x Kožar, Preči, Papaj). V dalším kole k nám do Raškovic dojela rezerva Lokomotivy Petrovic a nekladla moc odpor 4:1(3:0) (Birčák, Koloničný, Papaj, Žáček). K prvními celku tabulky jsme zajížděli do Věřňovic (Raškovice v té době na místě 4tém) a skvělým výkonem jsme si odvezli všechny body za výhru 1:4 (1:3), (2x Preči, Papaj, Tobiáš) a posunuli se v tabulce na místo druhé. V posledním domácím zápase jsme i přes hrozivý první poločas porazili nováčka soutěže z Bašky 4:2 (0:2), (2x Preči, Papaj, Tobiáš). Vyvrcholení podzimní sezóny byl poslední zápas u prvního celku tabulky ve Vendryni, kde jsme jeli i s bohatým počtem fanoušků. Díky bojovnému výkonu jsme slavili 9 vítězství v řadě 0:1 (0:0), (Kacíř) a ukončili tak první polovinu sezóny na vrcholu soutěže.

Nyní trocha statistik. Na konci této podzimní poloviny jsme tak získali úctyhodných 33 bodů za celkem 11 vítězství, žádnou remízu a 2 prohry. Do všech 13 zápasů jsme použili celkem 19 hráčů (2 brankáře a 17 hráčů do pole). Celkové skóre máme také solidní, když jsme vstřelili celkem 43 gólů (druhý nejlepší útok soutěže po Interu Petrovice, který vsítil 53 gólů) a obdrželi jsme 15 gólů (druhá nejlepší obrana soutěže po Horní Suché, která obdržela pouze 8 gólů). Nejlepším střelcem našeho Raškovického týmu se stal již zmiňovaný Ilir Preči, který vstřelil 12 gólů. Další střelci byli 6x Tobiáš,  6x Papaj, 4x Kožar, 3x Žáček, 3x Vojkovský, 3x Birčák, 2x Kacíř, 2x Lukosz, 1x Koloničný, 1x Bednárek.

Podzimní část sezóny je tedy za námi a všichni se určitě těšíme na jarní pokračovaní a 13 odvetních utkání, které rozhodnou o postupujícím do 1.A. třídy a o sestupujícím do Okresního Přeboru. Co se týká ambicí našeho klubu, tak zde se bude vše odvíjet dle stavu kádru před jarním začátkem. Není tajemstvím, že o naše hráče je zájem i ve vyšších soutěžích díky dobrým výsledkům a samozřejmě nahradit některé hráče by bylo v našich podmínkách složité, ale nechceme na druhou stranu někomu bránit si vyšší soutěž vyzkoušet. 

Doufejme, že tato sezóna bude konečně plnohodnotně dohraná a nenastanou Covidové starosti jako v předešlých dvou sezónách. Určitě patří velký dík celému vedení Raškovického fotbalu od předsedy, správce, manažera, holkám z bufetu, pořadatelům, fanouškům, rodinám hráčů a samozřejmě včetně obce, která nás podporuje. Nyní si všichni užijeme zasloužené volno a sejdeme se na konci Ledna, kdy nám začne náročná zimní příprava na jarní pokračování soutěže.

Hezký zbytek roku a začátek toho nového přeje trenér, Zdeněk Skotnica.

 

Do podzimní části sezóny nastoupili tito hráči:

Brankáři: Pešák Vladimír, Parma Dalibor
Obránci: Kacíř Ondřej, Koloničný Roman, Janošec Ondřej, Slavík Pavel, Juřica Radek, Papaj Daniel
Záložníci: Kožar Ervin, Birčák Jakub, Vojkovský Adam, Lukosz Tomáš, Feike Richard, Liška Ondřej
Útočníci: Bednárek Jan, Preči Ilir, Tobiáš Pavel, Žáček Tomáš, Adámek Artur