Vendryně - Raškovice 0:1, hodnocení trenéra

9... Taková je naše série vítězství, která nám ukončila podzimní část! Nezastavili jsme se tedy ani u prvního celku tabulky ve Vendryni. K soupeři jsme odcestovali s nemalým počtem fanoušků v zádech a s vidinou udělat si po zápase hezké zakončení v Raškovickém areálu. Z hráčů chyběl dlouhodobě zraněný Slavík a pracovně vytížený Feike. Pouze na lavičku usednul Kacíř, který má dlouhodobě problémy s tříslem, což se paradoxně později ukázalo jako rozhodující moment utkání. Zápas se hrál za pěkného podzimního počasí, ale bohužel na hrbolatém hřišti. Díky tomu utkání nenabídlo moc pěkného fotbalu, ale spíše boj o každý metr.

1 Poločas: V prvním poločase mělo každé mužstvo pouze po jedné nebezpečné akci, protože veškeré útočné akce končily vždy na pozorné obraně! V 18. minutě to byli domácí, kteří kopali standardku po zbytečném faulu na kraji naší 16ctky. Domácí hráč nebezpečně zakroutil míč přímo na přední tyč na Pešáka i včetně nebezpečného odskoku, ale náš gólman byl pozorný a míč vyrazil. Ve 30. minutě to zkoušel za Raškovice Bednárek samostatnou akcí z levého křídla, kdy obešel 3 protihráče, ale střela byla slabá do rukou domácího gólmana.

2 Poločas: Ve 53. minutě přichází jeden z klíčových momentů utkání! Prečiho zradil zadní stehenní sval a na hřiště musel stoper Kacíř, který díky svým hlavičkovým schopnostem dostal možnost dohrát utkání na Raškovickém hrotu. Ihned začal podstupovat souboje se stopery Vendryně a za chvíli to přineslo svoje ovoce. V 61. minutě totiž střídající Žáček našel z rohového kopu právě hlavu Ondry Kacíře a ten se stal hrdinou dnešního utkání, protože tvrdou hlavičkou nedal domácímu gólmanovi šanci a skóroval na 0:1! Poté přišli na řadu domácí, protože v 74. minutě v naší 16ctce se odrážel míč všemi směry, ale nakonec z toho gól nebyl. Jenom o 3 minutky později v minutě 77 měli domácí další tutovku a to když se uvolnil v 16ctce domácí útočník, ale špatně trefuje míč a Pešák pohodlně chytá. Utkání jsme ke konci zápasu již kontrolovali a nenechali se zbytečně zatlačit.

Zápas měl dnes speciální náboj bitvy o 1 místo a některým hráčům to trochu svazovalo nohy. V celkovém pohledu na utkání, to byl spíše remízový zápas a rozhodla 1 standardka, která nás udělala šťastnějším mužstvem. Dostali jsme se sice na 1. místo tabulky, ale o to těžší jaro nás bude čekat a musíme se dobře připravit na odvety v příštím roce. Uvidíme, s jakým kádrem vstoupíme do jarních odvet, a podle toho se budou odvíjet naše ambice. Chtěl bych všem moc poděkovat za podzimní část, ať to jsou hráči, realizační tým, nebo fanoušci a doufám, že nás opět nezastaví COVID, jako tomu bylo už dvakrát.

Hezký zbytek roku trenér, Zdeněk Skotnica.

1. kolo Vendryně - Raškovice 0:1 (0:0)

Branky:

61.min  Kacíř            0:1   (as.Žáček)

Rozhodčí: Ochodek Jiří, Ganczarczyk Tomáš, Lojek Jakub