Raškovice - Baška 4:2, hodnocení trenéra

Raškovice - Baška 4:2, hodnocení trenéra

Za pěkného podzimního počasí jsme doma přivítali nováčka soutěže z Bašky. Ta měla v tabulce pouze 6 bodů. Všichni jsme se těšili na zápas a na prodloužení série vítězství na číslo 8. V zápase jsme dali šanci i širšímu kádru a chyběl nám tak pouze dlouhodobě zraněný Slavík.

HOROROVÁ první půle!

Do utkání jsme sice vstoupili nádherným lobem z půli hřiště Prečiho, který orazítkoval břevno už v druhé minutě, ale do vedení se dostali hosté! Ve 12. minutě přišla Žáčkova lehkovážná rozehrávka středem hřiště, kdy míč vypíchnul hráč Bašky. Středem hřiště všem upláchnul a nedal Parmovi v brance šanci - 0:1. V 15. minutě Juřica střílí na zadní tyč, ale gólman hostů vyráží na roh. Ve 24. minutě Preči, po centru, jen těsně míjí hlavičkou branku hostů. Aby toho nebylo málo, obnovil si zranění třísla stoper Kacíř, čehož využívá k samostatnému úniku hostující útočník, ale opět selhává na výborném Parmovi. Běžela 41. minuta, centr do naší 16ctky, kde se nejlépe zorientoval hostující útočník a dorážkou nedal šanci Parmovi - 0:2 a poločas.

SMRTÍCÍ 9ti minutovka!
Po poločase už jsme to byli pouze my Raškovice, kdo udával tempo hry a hosté naprosto fyzicky odpadli. Ve 49. minutě se ještě zastřeloval kapitán Kožar, když trefil břevno hostujících. Pak začal 9ti minutový Raškovický koncert. V 54. minutě roh Janošce, hlavička Prečiho do brankáře a dorážka stopera Papaje - 1:2. V další akci, v 58. minutě, Baška ztrácí míč na půli hřiště, brejk Vojkovského po pravé straně, posouvá na Tobiáše, ten na Prečiho a ten vyrovnává na 2:2. Otočení výsledku přišlo o 3 minuty později v minutě 62, když střídající Janošec centruje do 16ctky a Preči střelou k tyči nedává šanci gólmanovi hostů - 3:2. Tečku za skóre udělal ještě o minutu později v 63. minutě Tobiáš, když využil přihrávku Vojkovského a střelou navýšil skóre na 4:2. Poslední velkou šanci zápasu měl ještě Kožar, ale tomu míč vyrazil gólman hostů a tak našemu kapitánovi dnes nebylo přáno skórovat.

V dnešním zápase jsme si mysleli, že půjde všechno samo a že přijede soupeř, který nám daruje body. Hráli jsme ve stoje bez pohybu a to neporazíte ani soupeře z okresu. V poločase jsem ani nemusel řvát, jen bylo třeba si vysvětlit, že takhle to dál nejde a pár věcí jsme změnili. Na hráčích bylo vidět, že už se vidí v zápase podzimu ve Vendryni, která nás čeká příští týden! Slova padla na úrodnou půdu a za 9 minut jsme zápas otočili. Ve druhém poločase si soupeř již nic nevytvořil, ale kdyby to bylo po poločase 1:4, nikdo by se nemohl divit a tohle by se už těžko otáčelo. Doufám, že si všichni vezmou velké ponaučení do dalších zápasů a nebude se tahle lehkovážnost již opakovat. Za týden se tedy vydáme do Vendryně, která je první v tabulce o 1 bod a my se budeme i přesto pokoušet o další 3 body a našeho soupeře přeskočit v tabulce.

Trenér, Zdeněk Skotnica

2. kolo Raškovice - Baška 4:2 (0:2)

Branky:

11.min   HOSTÉ     0:1
41.min   HOSTÉ     0:2
_______________________________
54.min   Papaj         1:2  (as.Preči a Janošec)
58.min   Preči          2:2  (as.Tobiáš a Vojkovský)
62.min   Preči          3:2  (as.Janošec)
63.min   Tobiáš        4:2  (as.Vojkovský)

Rozhodčí: Beran Jan, Boček Robin, Levinger Milan

Diváků: 112

Sestava Raškovic:

Parma
Koloničný - Kacíř (39.Janošec) – Papaj - Juřica
Vojkovský (81.Feike) – Kožar – Žáček (86.Liška) – Birčák (46.Bednárek)
Tobiáš (86.Adámek) – Preči