Konec podzimu, začátek zimy

Konec podzimu, začátek zimy

Tak jsme zdárně ukončili venkovní část podzimu v Okresním přeboru starších přípravek. V soutěži jsme odehráli patnáct utkání systémem 5+1. Bohužel vinou karantény a nemocí jsme neodehráli všechny utkání, ale i s tímto deficitem se nám podařilo soutěž opanovat bez porážky a s jednoznačným skóre 226:39. Kluci opět, jako i každý rok předvedli, kde tkví jejich síla a s náskokem šesti bodů a šedesáti-pěti gólů na druhého v pořadí ( FM-A) svou část OP vyhráli. Celou soutěž předváděli na hřišti pohledný a bojovný fotbal. Tímto jim velmi děkujeme za předvedené výkony a za chuť a bojovnost, se kterou se vrhli na hřiště.

Na zimní část sezóny jsme je přihlásili do Krajské Zimní Ligy ( KZL) kde se v hale hraje systémem 4+1. Jelikož máme dost hráčů a chceme, aby hráli všichni, přihlásili jsme do naší kategorie hned dva týmy. První tým, tvořený převážně z hráčů ročníku 2011, minulý týden odehrál svůj turnaj v Raškovicích, kde narazil na soupeře z Frýdlantu, Frýdku Místku, Starého Města a Havířova. Tým z Nošovic se bohužel z turnaje omluvil. V prvním utkání jsme potkali tým Frýdlantu. Kluci předváděli naši hru a po krásných kombinacích jsme jednoznačně vyhráli 8:0. V dalším utkání jsme nastoupili na tým Starého Města a i zde bylo jasné, kdo chce jednoznačně zvítězit. Soupeře jsme porazili 8:2. V třetím utkání jsme vběhli na tým z Frýdku Místku. Začátek utkání kluci malinko podcenili, ale po zahřívací pětiminutovce jsme se zvedli a soupeře porazili 8:1. V posledním z našich utkání jsme se postavili doposud neporaženému soupeři z Havířova. Utkání mělo oboustrannou kvalitu a bylo velmi vyrovnané. Z počátku měl navrch soupeř, ale v druhé půli utkání jsme hru obrátili a i my jsme si vytvořili spoustu šancí ke skórování. Bohužel jsme spoustu z nich nevyužili a utkání jsme prohráli se vztyčenou hlavou 1:4. Klukům není co vytknout, bojovali, dřeli a nechali na hřišti kus sebe. Poslední utkání bych označil za nejhezčí z celého turnaje. Děkuji borci. Jen tak dál.

Náš druhý tým jel v neděli na turnaj do Brušperku. Z tohoto turnaje se bohužel omluvily hned dva týmy. (Třebovice a Václavovice). Zbylé týmy (Krnov, Brušperk děvčata, Příbor) hráli tedy spolu vždy dvě utkání po patnácti minutách. Náš druhý tým je tvořen borci, kteří jsou ročníkově mladší, tedy 2012,2013 a máme i první dívku v klubu, která se tohoto turnaje rovněž zúčastnila. V prvním utkání jsme narazili na velmi silný tým z Krnova. Celé utkání jsme byli pod tlakem a jen díky výborným zákrokům našeho gólmana jsme podlehli pouze 0:3. V druhém utkání s tímto soupeřem jsme dlouho drželi vyrovnaný výsledek, ale obraz hry nebyl jiný. Nakonec jsme v posledních pěti minutách inkasovali hned čtyři góly a výsledek 0:4 byl pro nás i tak přívětivý. V dalších utkáních jsme narazili na tým Brušperk dívky. V prvním utkání, tak jako po celý turnaj, nás držel gólman Bořek Vochala. Chytil nespočet soupeřových šancí a dlouho nás držel nad vodou. V závěru Jsme využili jednu z našich šancí a zápas urvali ve svůj prospěch výsledkem 1:0. I druhé utkání s tímto týmem bylo vyrovnané, nás podržel gólma a naši útočníci využili hned dvě ze svých šancí a druhá výhra byla na světě. Tentokrát 2:0. Poslední dvojzápas s týmem Příbora měl stejné parametry jako utkání předešlé. Vyrovnaný zápas, skvělý gólman a v prvním utkání jsme se hned dvakrát trefili. Utkání jsme dotáhli do vítězného konce 2:0. V druhém utkání jsme bohužel šance neproměnili a soupeř v samém závěru udeřil. Porážka 0:1 ukončila naše účinkování v tomto turnaji. Naši borci v celém turnaji předváděli srdnatý výkon a bojovností se jim podařilo udolat soupeře a i za to si zaslouží obdiv. Víme, na čem máme více pracovat, co nám tady chybí a to je základ do další práce a zlepšování. Děkuji rodičům za skvělou podporu, borcům za bojovnost a organizátorům za trpělivost.