Raškovice - Nýdek 2:0, hodnocení trenéra

Do utkání s Nýdkem jsme vstupovali jako favorité a svoji roli jsme plnili od první minuty.

Po třech výhrách v řadě, jsme chtěli přidat 4tou a dotáhnout se na špičku tabulky. Do utkání nemohli zasáhnout zraněný stoper Slavík a zraněný Preçi. Ten nastoupil pouze na poslední minutu. Potěšující byl návrat Tobiáše po zranění. Utkání by se dalo charakterizovat ne jako Raškovice - Nýdek, ale jako Raškovice proti Stachovi.

Fotbal se nehrál moc pěkný. Na hřišti bylo mnoho nepřesností a i přesto, po vlažných 15 minutách hry, jsme se začali dostávat do šancí. V 18. minutě vykryl gólman David Stach střelu Birčáka, který na gólmana postoupil úplně sám. O 4 minuty později, ve 22. minutě, se za obranou ocitá sám Vojkovský, ale skvělým zákrokem opět Stach tečuje na roh. Ve 39. minutě to tam konečně spadlo, při skvělém zákroku Bednárka, který navedl míč středem hřiště a ve skluzu dal míč rozběhnutému Tobiášovi. Ten udělal blafák Stachovi a do odkryté brány nebyl problém skórovat na 1:0.

Druhý poločas opět začal vlažněji, ale všechny uklidnila branka v 59. minutě, kdy jsme skórovali na 2:0. V tomto případě se ofsajdové pasti vyhnul Bednárek, který postupoval na Stacha sám. Ten skvěle vyběhnul, ale k jeho smůle vyrazil míč přímo k nohám Birčáka. Pro něho už nebyl žádný problém zasunout míč do prázdné brány. V 70. a 73. minutě si Vojkovský 2x zblízka vylámal zuby na skvělém Stachovi. Ke konci zápasu si ještě v 82. minutě naběhnul na roh Kožar, ale hlavou jen těsně minul Stachovu branku.

Utkání se hodnotí rozhodně kladně, protože jsme soupeře k ničemu nepustili. Nýdek nehrál špatně, ale kombinoval pouze po naší 16ku a naše defenzíva byla nepropustná. Škoda, že jsme v tomhle zápasu nedali daleko více branek, ale 3 body se samozřejmě počítají. Po utkání jsme zjistili, že naši „tabulkoví“ soupeři zaváhali a čelo samotné tabulky se hezky srovnalo. Zbytek podzimní části tak slibuje zajímavou podívanou.

V dalším utkání se podíváme na hřiště Staříče, který určitě nedá body zadarmo a je nutné se tak poctivě připravit.

Trenér, Zdeněk Skotnica

10. kolo Raškovice - Nýdek  2:0 (1:0)

Branky:

39.min   Tobiáš    1:0 (as. Bednárek)
_______________________________

59.min   Birčák   2:0  (as………….)

Rozhodčí: Čecháček Petr, Levinger Milan, Sklář Jiří