Oldřichovice - Raškovice 1:2, hodnocení trenéra

K zápasu do Oldřichovic jsme zajížděli v dost skromné sestavě. Na lavičce jsme měli pouze jednoho hráče a jednoho brankáře. Utkání to bylo velmi bojovné. Domácí využívali nebezpečné křižné míče za obranu a my se snažili kombinovat.

Prvních 15 minut bylo opatrných, pak udeřili domácí a dostali se za naši obranu samostatným únikem z levé strany. Naštěstí skvěle vyběhnul Pešák a domácí hráč trefil pouze jeho tělo.
Pravidlo „Nedáš – dostaneš“, tentokrát platilo na 100%. O pár vteřin později, středem hřiště, vyrazil Papaj a nádherným pasem za obranu vybídnul ke gólu Vojkovského. Ten nás dostal, s pomocí tyče, do vedení 0:1. Ve 27. minutě mohlo být srovnáno. Středem hřiště se domácí dostali do 100% šance, ale z malého vápna přestřelují. O 5 minut později, ve 32. minutě, to už bylo o 2 góly a to, když Ilir Preçi předvedl samostatnou parádu a nejhezčí moment utkání! Dostal míč na hranici 16ctky a v souboji 1 na 1 zatočil střelu z kroku, přímo do šibenice domácího brankáře - 0:2! Ve 42. minutě domácí snižují a to, když zahrávají roh na přední tyč a domácí hráč sám hlavičkou tečuje na zadní tyč - 1:2.

Druhý poločas vcelku nepřinesl vůbec pěkný fotbal. Hra se přelívala ze strany na stranu, bez šancí, s mnoha zakopávanými míči.
66. minuta utkání pro nás byla opravdu nepříjemná, protože si poranil tříslo náš nejlepší střelec Preçi (7 gólů ve 3 utkáních). Nicméně v 81. minutě jsme mohli rozhodnout. Po standardní situaci Žáčka, hlavičkoval nad, z malého vápna, Kacíř. O vítězství jsme mohli přijít z poslední akce utkání. Na rohový kop v 92. minutě si naběhnul i domácí brankář Bašanda, ale z vyložené situace na malém vápnu minul těsně tyč Pešáka.

Do utkání jsme na posledních 7-8 minut museli použít i brankáře Parmu. Doufejme, že se do příštího zápasu vrátí zraněný Tobiáš se Slavíkem a pracovně vytížený Bednárek s Janošcem.V dalším utkání přivítáme na domácí půdě Nýdek a budeme tak chtít natáhnout vítěznou šňůru na číslo 4. Před všemi 13ti hráči tak smekám klobouk, že vybojovali tyhle 3 body, které nyní mají cenu zlata.

Trenér, Zdeněk Skotnica

9. kolo Oldřichovice - Raškovice  1:2 (1:2)

Branky:

15.min Vojkovský 1:0 (as. Papaj)
31.min Preči         2:0 (as.   -     )
41.min DOMÁCÍ     2:1