Jaro 2023 část 1 MŽ

Jaro 2023 část 1 MŽ

Letošní počasí opět nepřálo přechodu z haly na venkovní hřiště. Tréninků na hřišti, před začátkem jarní části sezóny, bylo opět minimum. Mladší žáci byli také oslabeni o tři hráče, kteří vcelku úspěšně  zkouší štěstí v Třineckém týmu. To nás však nezastaví v maximální přípravě týmu pro další část sezóny a sezóny následující.

V prvním utkání soutěže, která se díky příchodu týmu z Čeladné začíná od nuly, jsme se potkali s týmem Hukvald. Trochu smolná prohra 2:3 naše borce trošku nahlodala. Další utkání jsme se hledali herně i výsledkově. Prohry V Písku 6:2 a doma s Nebory 3:5 byly v celku zasloužené. Herně jsme se sice začali zvedat, ale výsledkově se to neprojevilo.

Utkání na domácím hřišti s Baškou bylo pro nás prvním bodovým ziskem, i když herně stále nám něco chybělo. Výhra 8:2 však naše borce navnadila a vlila energii do žil. Další utkání s Janovicemi na jejich hřišti bych nerad více komentoval. Tak nefotbalové chování domácích hráčů a nefér zákeřnou hru už jsem dlouho nezažil. Výhra 2:6 a hurá co nejdříve domů.

Opak Janovic jsme zažili v zatím posledním utkání s Čeladnou. Velmi slušné utkání z naší strany, férový soupeř, který měl svou kvalitu i slušnost. V první půli velmi vyrovnané utkání, v druhé půli jsme ještě přidali a herně jsme soupeře přehrávali. Bohužel na to se fotbal nehraje a soupeř využil zaváhání ve vedoucí branku deset minut před koncem. Naši hráči však nesložili zbraně a po velkém tlaku v závěru kluci zvládli vyrovnat minutu před koncem. Krásná ukázka morální síly. Čeladná 1:1.

Ještě nás čeká pět utkání, ve kterých uděláme vše pro to, abychom se herně posunuli.

Závěr sezóny zakončíme jako tradičně turnajem LAĎA CUP, který je letos posunut do kategorie mladší žáci.

S pozdravem tým trenérů